Móda dnes a predtým

Móda je slovo označujúce hlavne štýl a tendenciu „nahodiť sa“. V preklade to znamená, že sa trend v šatstve každým rokom, azda už aj mesiacom mení. Stále sa vymášľajú nové vychytávky ako obohatiť svoj šatník o nové kúsky. Lenže móda nie je len o oblečení a vkuse podľa najnovších dizajnérov alebo trendov zachytených na titulných fotkách módnych časopisov. Extravagancia ovláda nielen módu ale aj svet mladých, nehovoriac o vymoženostiach, ktoré im tento lenivý svet ponúka.

mobil

Poďme pekne od začiatku. Kedysi ľudia na zábavu a hry nemali dostatok času – žilo sa skromným pomalým životom, deti boli šťastné, mnohokrát zašpinené od blata až po uši, ale nevadilo im to. Žilo sa prevažne hospodárskym životom, a tak sa v rodine hodila každá zdravá ruka. Ide vlastne o to, že ľudia si viac pomáhali – dnes sú zainteresovaní len do vlastnej krvi alebo horšie, do seba. Nezaujíma ich chorý človek, ani dôchodci stojaci v autobuse. Nevadia im matky trápiace sa s ťažkým nákupom nehovoriac o chudobe a prevládajúcej korupcii. Mnoho krajín je založených na finančných podvodoch a klamstvách, pretože inak by sme boli rovnocenní. Prečo sa svet tak zmenil, prečo je v móde nestarať sa o druhých – to je stále jednou z nevyriešených otázok a zostáva naďalej nezodpovedaná. Kedysi sa za slovo priateľ považovalo niečo iné ako môžete vidieť. Kedysi slovo manželstvo bolo posvätným zväzkom, ktoré sa bralo vážne. Kedysi sme boli iní..

komunikace

Do popredia módy sa nedostalo len otravné správanie ľudí, ale aj internet – „tichý zabijak“. Počet detí závislých od internetu je niekoľko miliárd a stovky môžete vidieť ako dôkaz. Všade sú sprístupnené Wi-Fi zadarmo, takže nezmyselné ťukanie do telefónov začína naberať na spáde. Fotky, videá a mnohé stránky fungujúce ako spaľovňa času a hltač peňazí, to je dnes v móde. Deti sú obklopené technikou a mrazeným jedlom, už sa nehrajú ako kedysi – nudia sa. Nuda z nich robí neposlušných odvrávajúcich tínedžerov vstupujúcich do dnešného nakazeného sveta. Je to síce smutné, ale taká je doba. Je nám jedno, čo sa vo svete deje, hlavne si hľadíme svojho. Má to samozrejme aj dobré stránky a je pravdou, že ušetríme mnoho cenného času, no uplatníme ho často zlou cestou. Uľahčujeme si život – je to však krok dopredu ?

Móda dnes a predtým
4.5 (90.77%)13